rubinphoto_WS8E0248-0249_Hawaiian_warriors2.jpg

Lomi Lomi Nui
i Mana Lomi

Jest wiele odmian masażu Lomi Lomi, ale ja wykonuję Lomi Lomi Nui (zwany masażem świątynnym), czasem wprowadzając elementy Mana Lomi.

Obie te odmiany pochodzą z przekazów hawajskich nauczycieli. Różnią się technikami, ale łączy je hawajska koncepcja Aloha, która oznacza miłość, szacunek, zjednoczenie, oddech i wewnętrzną harmonię.

Masaż Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui jest wyjątkowym masażem, który w dawnych czasach był przeznaczony dla wodzów, przywódców i szamanów. Miał na celu uwolnienie nagromadzonych w ciele napięć i uzyskanie przez osobę masowaną takiego stanu równowagi wewnętrznej, spokoju i „czystości” umysłu, wysokiego poziomu i swobodnego przepływu energii życiowej, by osoba ta mogła podjąć najlepszą z możliwych decyzję, ważną dla całej społeczności.

Masaż Mana Lomi

Mana Lomi opracował Dr Maka’ala Yates – specjalista medycyny hawajskiej, chiropraktyk, uzdrowiciel. Odmiana ta również opiera się na hawajskiej koncepcji pracy z „mana” (siłą życiową) ciała, umysłu i duszy. Mana Lomi wykorzystuje wiele nieinwazyjnych technik, które wpływają na włókna mięśniowe i receptory bólu. Są to bezbolesne techniki kompresji i rozciągania przyczepów mięśniowych przynoszące natychmiastową i długotrwałą ulgę. Dzięki nim tkanki stają się elastyczne i rozluźnione, a ból zmniejsza się lub całkowicie znika.

Jak przebiega sesja masażu Lomi Lomi Nui?

Sesję Lomi Lomi Nui rozpoczynam od krótkiej rozmowy z Tobą. Mogę Cię wtedy zapytać o powód naszego spotkania, Twoje dolegliwości, samopoczucie, oczekiwania. Możesz mi o tym opowiedzieć lub nie, jeśli nie masz ochoty. Gdy ułożysz się wygodnie na stole do masażu (bez ubrania i bielizny, ale pod komfortowym okryciem z ręcznika) delikatnie kładę dłonie na Twoich plecach i pozostajemy w bezruchu przez kilka chwil.
Proszę Cię o wzięcie kilku głębokich oddechów, aby pomóc Ci się zrelaksować (jeśli masz taką potrzebę, możesz wtedy w myślach wypowiedzieć swoją intencję). Następnie zgodnie z tradycją śpiewam hawajską pieśń, która jest dla mnie i dla Ciebie sygnałem, że od tego momentu nasza uwaga i koncentracja skupia się na „tu i teraz” …. a przede wszystkim NA TOBIE. W trakcie masażu Lomi Lomi Nui odsłaniam większą część Twojego ciała, ale strefa intymna zawsze pozostaje przysłonięta ręcznikiem.  By moje dłonie i przedramiona delikatnie i gładko płynęły po Twojej skórze używam oleju, który cudownie nawilża i pielęgnuje.   Masując wykonuję płynne rytmiczne ruchy, głaskanie, obejmowanie, uciskanie, wykonywane palcami, całymi dłońmi, przedramionami i ramionami. Wykorzystuję  również delikatne obroty, zginanie, rozciąganie – tzw. „rotacje stawów”, czyli pracę na stawach (kolanowych, biodrowych i barkowych) w celu ich odblokowania, uwolnienia  napięć, rozluźnienia, zwiększenia swobody i zakresu ruchu. W trakcie sesji towarzyszy nam muzyka – hawajska, relaksacyjna, czasem różnorodna, ale zawsze sprzyjająca rozluźnieniu i wyciszeniu. 

Masaż wykonuję z troską, czułością, pełną akceptacją i szacunkiem dla Twojego ciała i całej istoty, jaką jesteś. Przez cały czas trwania sesji otrzymujesz czuły dotyk, uważność i skupienie na Tobie.

 Po masażu pozostawiam Ci przestrzeń i czas do odpoczynku, integracji lub drzemki. Czuj się bezpiecznie. Jestem obok. Czekam cierpliwie, aż wstaniesz.  Po masażu możesz napić się wody lub domowej lemoniady.

ZAPRASZAM CIĘ NA MASAŻ

Zadzwoń lub wyślij wiadomość

pl_PL